ochii rosii inflamati

Afectiuni oculare

Postata de alexandra66102154 cu 15 ani in urma.

Am si eu o problema si sper sa ma ajutati : in fiecare dimineata cind ma tezesc,ochii mei sunt rosii si umflati.
Daca stau in fata televizorului sau calculatorului problema se agraveaza.

Raspunsuri (8)

iute

acum 15 ani

draga sorin ai in casa aer conditrionat sau ma rog la servici daca lucrezi?e posibil sa ai o conjunctivita netratata care a recidivat sau o rinita alergica ...iti curge si nasul?cauzele pot fi multiple ex.folosirea ventilatorului,dormitul cu geamul deschis noaptea statul la calculator ore intregi etc.pentru un diagnostic mai precis mergi la oftalmolog .este la farmacie unguent cu kanamicina poti sa te dai de 2 ori pe zi dar totusi nu amina vizita la medic ...nu folosi comprese cu musetel nu sunt bune la ochi...mai bine apa la temperatura camerei ,multa sanatete!!!!!!!!!!!!

Angela12106668

acum 15 ani

sa vezi asa facem si eu si sti ce am facut am vndut calculatorul si tv si un an de zile nu am mai avut treba cu netul acum ma mai duc cto data ar am scapat de obsesia asta astra trbuie sa faci sau gaseste un hobi sate duci in parc sate dai cu role sau bicicleta sau sate duci la bliboteca

alexandra66102154

acum 15 ani

am fost la medici dar nu m-au ajutat prea mult; problema este ca folosesc calculatorul la lucru ....

Cristina64106929

acum 15 ani

Incercati "apa vie gav" rece pentru comrese la ochi + bai + consum cam 1,5 litri pe zi. A ajutat si in cazuri mai grave.

Angela12106668

acum 15 ani

soryn: Duta la munte mai bine eati un concediu sa scapi de obsesie apoi osa te simnti mai bine eati undeva la munte 30 de zile libere eati o cabana si relazeazate asa osa fac si eu in toamna :)P de ja astept sa scap de tottttttt

..

acum 13 ani

mai invata sa scrii, angela , esti agramata

mihai

acum 12 ani

bine, intai invata sa scrii corect si dupa aceea mai da sfaturi pt ca asa nu ti le ia nimeni in seama

alexandra66102154

acum 15 ani

ar fi bine insa nu mai am decat 2 saptamani de concediu ...