ochii rosi tot timpu

Afectiuni oculare

Postata de lazar26 cu 13 ani in urma.

Am o problema grava de cativa ani am tot timpu ochii rosi, am fost la ff multe cabinete de oftamologie am urmat tratameltele corespunzator dar fara nici un rezultat. ce as putea sa fac ?????

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Pai depinde de cauza acestei rosete, care se numeste hiperemie conjunctivala. Poate nu e o cauza oftalmologica. Care a fost diagnosticul?

lazar26

acum 13 ani

diagnosticu este conjuctivita cronica

Iuli

acum 13 ani

In afara de ochi rosii mai aveti ceva? Pana la urma daca doar ochii sunt rosii nu vad cu ce va deranjeaza. Acum puneti sau nu ceva in ochi?

lazar26

acum 13 ani

deci nu este nici o problema ca am ochii rosi tot timpu ???? parerea ta este ca nu ar trebui sa ma deranjeze ca am ochii rosi. tu ai merge asa pe strada ? sa vb cu oameni din inalta societate cu capul in jos, sa nu poti sa iesi din casa doar cu ochelari,oameni sa zica ca ma droghez..... si tu zici sa raman asa ??? te rog nu mai trimite mesaje.

Iuli

acum 13 ani

Ok, eu incercam sa va ajut. Conjunctivita NU se manifesta DOAR prin ochi rosii. Acolo vroiam sa ajung si apoi sa va dau o sugestie asupra ce ar putea fi. Daca nu doriti, nu este nici o problema.

Sanatate!