ochi

Afectiuni oculare

Postata de bsilvestru1976 cu 14 ani in urma.

mi-a aparut de cateva zile o pata gelatinoasa pe ochiul stang si ma deranjeaza atuncea cand clipesc din ochi pentru ca am senzatia ca am nisip in ochi. Imi poate spune si mie cineva despre ce e vorba
si ce medicamente sau tratament as putea sa iau?

Raspunsuri (4)

floryny

acum 14 ani

Mergi la un control oftalmologic, trebuie sa te vada un medic ca sa-ti poata da un tratament adecvat pentru ceea ce ai.

Adrienne

acum 14 ani

Ochiul este un organ atat de sensibil........nu este recomandat a se trata dupa sfaturile de pe forum. Mergi neaparat la un consult oftalmologic.

Iuli

acum 14 ani

O "pata gelatinoasa" nu inseamna nimic. Mergi la medicul oftalmolog din policlinica de care apartii.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Poti avea o conjunctivita. Netratata poate duce la complicatii grave. Mergi la oftalmolog pentru tratament si diagnostic corect.