Ochi umflat?

Afectiuni oculare

Postata de Lore cu un an in urma.

Buna ziua! De vreo 3 saptamani am ochiul umflat, mai exact pleoapa. Secretiile au fost slabe cantitativ, albul ochiului doar uneori inrosit. De vreo saptamana a inceput sa se traga, dar am febra si simt ca debuteaza o raceala. Ce poate fii? Raceala poate avea legatura cu ochiul? Tin sa mentionez ca nu am ajuns la dermatolog pentru ca sunt mai mereu pe drumuri.

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Simptomele dumneavoastra, cum ar fi umflarea pleoapei, secretiile slabe si inrosirea ochilor sunt semne comune ale unei infectii oculare.

Pentru a obtine un diagnostic corect si tratament adecvat, va recomandam sa va programati la un medic oftalmolog: https://www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Lore

acum un an

Pana acum am aplicat kanamicina.sambata ajung la oftalmolog. E ok sa aplic in continuare? Ajuta cu ceva daca iau un antibiotic?