ochi rosu

Afectiuni oculare

Postata de lavinia_d cu 12 ani in urma.

soacra mea s-a lovit in ochi, iar acesta s-a inrosit. probabil i s-a spart un vas de sange ce imi recomada-ti?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Daca s-a spart un vas de sange nu este grav si se retrage de la sine, nu trebuie sa faceti nimic. Faptul ca s-a lovit la ochi si acesta s-a inrosit probabil nu are legatura cu vreun vas de sange si trebuie sa o duceti cat de curand la camera de garda a sectiei de oftalmologie.

lavinia_d

acum 12 ani

am fost la farmacie si mi-a dat gentamicin sulphate picaturi. Am sa incerc si daca nu se simte bine apelem la medic.

Work Gabiy

acum 8 ani

M-am lovit la ochi de vreo săptămână si mi sa înroșit ochiul pe o parte în interior si nu mai trece .... Ce trebuie sa fac ..sau cât trebe sa aștept

Utilizator11528647973

acum 5 ani

Fratele meu a primit o minge in ochi la footbal si vede foarte putin cu el. (s.a si inrosit). Ce pot sa fac?