Ochi obositi

Afectiuni oculare

Postata de ioana538 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Acum 2 saptamani am stat la calculator mai mult decat de obicei, adica vreo 8 ore fata de 2/3 si a doua zi parca aveam ochii obositi. Iar acum dupa ce stau 2-3 ore, la fel.
Am incercat sa iau o pauza de cateva zile si nu am avut probleme insa nu pot renunta de tot la calculator. In urma cu jumatate de an am facut un control oftalmologic si totul a iesit ok. Oricum, problema persista din ziua cand am stat 8 ore. Am inteles ca sunt ochelari speciali- ochelari antireflex. Exista si un alt remediu? Ce imi recomandati? Multumesc mult.

Raspunsuri (1)

loik

acum 12 ani

Buna.
Iti recomand sa iti faci un control caci sigur este ceva la pupila.