Ochi obosit

Afectiuni oculare

Postata de bogdan0815 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!

Ma numesc Bogdan, sunt student, iar de 2 saptamani sunt in sesiune, motiv pentru care mi-am solicitat foarte mult ochii. De cateva zile incoace, muschiul de sub ochiul stang a inceput sa se miste/vibreze/fuga incontrolabil, intermitent la cateva ore sau cand citesc o perioada mai mare de timp. NU port ochelari, am fost anul trecut la un control si mi s-a spus ca nu am nevoie de ei.

Credeti ca e necesar sa consult din nou un medic oftalmolog sau solutia consta in niste picaturi sau un tratament medicamentos?

Raspunsuri (2)

Nu te ajuta nici un oftamolog

acum 12 ani

Nu exista picaturi chimice sa faca bine la vreun ochi. Mergi la o farmacie homeopata si cumpara remediul acesta Ruta CH9, si sugi din el de 3-4 ori pe zi CATE O SINGURA GRANULA (mai mult e doar risipa) pana iti revii cu ochiul . Costa 6 lei si are 80 de granule, e si eficient si ieftin. In plus fa cat mai multe pauze - in care te uita la ceva verde sau la distanta. AI muschiul obosit si acest remediu ti-l readuce la normal.

Utilizator11611575068

acum 3 ani

Buna! Aceasi problema o am si eu. As vrea sa stiu cum ai rezolvat sau daca ai aflat motivul acestei probleme?