ochi inlacrimati

Afectiuni oculare

Postata de tzushuca cu 13 ani in urma.

baietelul meu de 4 ani are o lacrimare mai abundenta in ultima vreme
am pus-o pe seama polenului de tei dar am remarcat ca e mai abundenta la ochiul dr care e aproape scaldat in lacrimi tot timpule mai si freaca la ochisori ,la nas care e infundat in per asta ,oare ce ar trebui sa fac?
va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

omnia

acum 13 ani

Buna,

Este posibil ca baietelul sa sufere de alergii; simptomele sunt destul de asemanatoare; si eu sunt alergica si pot confirma ca lacrimarea ochilor poate diferi de la unul la celalalt;
Ar trebui sa consulti un alergolog - pediatru pentru a indeparta acest diagnostic prezumtiv.
Este posibil ca alergia sa fie cauzata de alti stimuli, si nu neaparat de polen;
Aveti in casa un aparat de aer conditionat? poate reprezenta o cauza de manifestari alergice si lacrimare a ochiului.

tzushuca

acum 13 ani

da este polialergic dar ma gandeam ca de la alergie nu apare diferenta asta la ochi
si uite acum de ex sunt amindoi la fel cu multe lacrimidesi afara ploua
sii ma gandesc ca ploaia mai filtreava aeru de polen
nu stiu ce sa ziccert e ca dateaza de vreo luna cel putin treaba asta