ochi drept

Afectiuni oculare

Postata de Ciobanu128535 cu 13 ani in urma.

Acum 10 zile taiam gard viu si ceva mi-a sarit in ochi.(dureri,fierbinteli)
Nu stiu ce a sarit in ochi(a fost instant) nu a fost crenguta.
La urgente la Deva nu mi-au gasit nimic in ochi , dar corneea era zgariata. Mi s-au prescris picaturi corneregel si antibiotice(picaturi un flacon preparat la urgente) din 2 in 2h timp de 5 zile
Acum simt furnicaturi in ochi si foarte des dureri scurte ca si crampele (ca o presiune care apasa pe toata suprafata globului)
PS port ochelari de distanta-ochi drept : -2
-ochi stang : -0,25

Raspunsuri (1)

Sari

acum 13 ani

Cel mai bine ar fi sa mergi din nou la medicul care te-a tratat la Urgente, sa iti spuna ce sa faci.Daca nu te ajuta el, atunci mergi la un oftalmolog , pe care sa ti-l recomande medicul de familie, si o sa te faci bine. Sotul meu a patiti ceva asemanator, a trebuit operat, si dupa doua luni, simtea o jena la ochi. Cand a mers din nou, doctorita a uitat sa ii spuna ca trebuie sa isi scoata firele din urma operatiei.Acum este bine.
Sa nu stai asa, caci toate se pot rezolva, numai sa actionezi.
Sanatate.