ochi de copil

Afectiuni oculare

Postata de danielvoda cu 13 ani in urma.

am un baietel de un an si sapte luni,iar din cand in cand mai arunca un ochisor;sa fie un inceput de strabism?,daca da,se poate trata de acum fara a se ajunge mai tarziu la operatie sau la ochelari?

Raspunsuri (3)

Delia

acum 13 ani

Nu va pati nimic rau daca il vei supune unui control specialistic.Daca este depistata vreo anomalie ..pana in 7 ani e posibil sa fie tratata.Dupa aceasta varsta este cam greu sa se mai poata face ceva.

cena

acum 13 ani

Citeste informatii pe blogul Dr. Monica Pop de la oftalmologie, gasesti acolo toate info. Adresa e monicapop.ro

Anca Vlad

acum 13 ani

Cel mai bine este sa mergi cu el cat mai curand la un control de specialitate.Nu neglija