ochelari ....?

Afectiuni oculare

Postata de IOLANDA107453 cu 12 ani in urma.

buna ziua ,ma framanta o problema legata de fiul meu ,are 8 anisori si nu vede foarte bine la distanta si se vaiat ca nu vede sa citeasca ii fug literele,am fost la doctor si ne-au spus ca la un ochisor are +50 si la celalat +75 si nu ia dat reteta pt ochelari ne asteapta la control peste un an de zile . va rog din suflet sa-mi spuneti daca sunt normale aceste dioptri si daca trebuie sa poarte ochelari? va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

ileana

acum 12 ani

teoretic ar tb sa te bazezi pe ce spune medicul, practic daca ti se pare ca nu este in regula, poti oricand sa repeti controlul, dar la un alt medic. daca ai 2 pareri similare, atunci asta e de facut :)