Ochelari de citit?

Afectiuni oculare

Postata de Utilizator11579795371 cu 4 ani in urma.

Am o pereche de ochelari de +0.5 la ambi ochi la control mi-sa spus ca am o problema la muschiul cilial, nu focalizeaza aproape si sa port ochelari numai la citit si pc .Pot sa ii folosesc si la distanta, mie mie se pare ca vad mai bine cu ei ochiul este mai relaxat cand ii port., si am si o problema la condus cu lumina farurilor si cu soarele. Sau care este distanta la care pot sa ii folosesc, de ex in casa sau in birou pot sa ii folosesc?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/corectie-sau-doar-stagnare-in-problemele-de-vedere-cu-ajutorul-ochelaril_15409