obiect strain in ochi

Afectiuni oculare

Postata de The_Architect cu 12 ani in urma.

buna ziua ma numesc Iulian am 24 ani si lucrez in electroeroziune....acum 4 zile mi-a intrat span in ochi, lacrimam abundent si ma durea ochiul, in dimineata urmatoare am fost la un consult oftalmologic unde mi sau extras 2 aschiute de metal, mi-a fost pus un pansament si mi sa prescris un tratament cu Tobrex 2x, prima zi dupa consult inca ma durut, a doua zi durerile mi-au disparut partial, cand mi-am dat jos si pansamentul am observat ca vad in ceata cu ochiul respectiv gandindu-ma ca este de la pansament dar am observat ca si astazi vad incetosat...ochiul nu ma mai doare dar il simt obosit...este normal sa vad incetosat chiar dupa cateva zile dupa asemenea traumatism? va multumesc

Raspunsuri (10)

Medic Epuran

acum 12 ani

Medicul de specialitate care v-a consultat poate aprecia toate complicaţiile produse în urma traumatismului, fiind şi cel mai în măsură să aprecieze eventualele sechele şi să dea şi un verdict în ceea ce priveşte timpul de recuperare în funcţie de gravitatea traumatismului

Florea

acum 12 ani

Buna ziua, The Architect.
Daca primesti un mail cu acest raspuns la intrebarea ta, te rog fa-ti timp sa-mi spui cum s-a vindecat ochiul tau. Tatal meu are aceeasi problema si as vrea sa stiu daca vederea incetosata va trece si ce medicatie ai folosit.
Te rog.
Multumesc

silviu

acum 11 ani

te rog posteaza ca si tatalui meu ia sarit span in ochi si ia aparut o dunga alba deasupra punctului negru de la ochi si crede ca isi pierde vederea ca vede intesosat:|

nelu

acum 11 ani

cum s-a rezolvat problema tatalui tau?

Luci

acum 11 ani

Purtati in pana mea ochelari de protectie, pentru cativa lei va pierdeti ochii ca p***ai

ALIN

acum 11 ani

si eu am aceiasi problema cu vazutul incetosat :) si inca ma cam jeneaza ochiul , precizez ca acum 2 zile mia extras spanul din ochi :) in cat tp se vindeca?

stela

acum 10 ani

si baiatului meu ia intrat un span in ochi

edu

acum 10 ani

daca sunteti p***a

alvi

acum 10 ani

adevarul? purta-ti ochelari.

Utilizator11533367689

acum 5 ani

Salut, am si eu aceeasi problema, am taiat cu flexul si mi-a intrat span si mi l-a scos, ca am fost la urgenta, la ce dureri aveam si mi-a dat picaturi si un gel si a trecut 2 zile si vad din ce in ce mai in ceata cu ochiul stang ....imi va trece sau asa va ramane?