numai pot inchide ploapele

Afectiuni oculare

Postata de finetti10 cu 11 ani in urma.

buna ziua am si io o mare problema si v-as fi foarte recunoscator daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi iata ce am facut am fost diagnosticat cu nistacmus la ambii ochii e vorba de un joc foarte mic si a trebuit sa port ochelarii un an de zile cam din aprilie 2011 pana in ianuarie 2012 eh din tot acest timp am facut p***aa de i-am purat pe varfu nasului si in tot acest timp io m-am uitat peste ei cred ca mi-am fortat vrun nerv ceva al globului ocular din ce am citit io pe net si acum ma simt foarte prost imi da niste senzatii foarte urate parca ochii nu ar fi concomitenti cu gura de exemplu vorbesc cu cineva si ochii mei se uita in alta parte si am o mare problema ca numai pot inchide ploapele nici cand vreau sa citesc ceva sa duc privirea in jos si cand vreau sa ma culc am mari dureri de ochii si de cap ca nu mi se inchid ploapele le inchid fortat pe jumate si imi tremura de numai pot :(si mai imi dao senzatia foarte urata cum ca as fi avut fruntea `dezlipita de gura ` si sincer sa va zic numai pot merge nici pe strada parca toata lumea ar fi egala si yo as merge cum s-ar zice cu fruntea sus ce sfaturi puteti sa imi dati pentru ochii sau unde sa ma duc ? o clinica buna sau un oftalmolog bun ?

Raspunsuri (2)

Socrates

acum 11 ani

Lasa aici un id de messenger si te contacteaza cineva care se pricepe.

finetti10

acum 11 ani

finetti10 id meu de mess :(