nervul optic

Afectiuni oculare

Postata de maku sorin cu 9 ani in urma.

Buna as avea sansa sa imi recapat viziunea centrala dak am hemoragie maculara, ruptura coroidala si nervu optic afectat? La ochiu stang am 140 microni si nu 400 iar vederea la stangu e 6/60 iar dreptu 6/5 va multumesc

Raspunsuri (1)

maku sorin

acum 9 ani

Buna am o problema destul De grava la ochiul stang am fost atacat De un grup De gangsteri si am fost lovit in ochi este afectat nervul optic, am hemoragie maculara si ruptura coroidala am fost vazut De 8 doctori Dela spitalul Moorfilds hospital din londra si royal London hospital toti au spus ca nu Se poate opera k dureaza luni De zile dak o sa-mi revin dak nu Sa raman doar cu aceessi vedere 60%-70%. Tin Sa mentionez retina a fost fluida nu dezlipita iar acum e curata, problema e k nu am viziune centrala si vad dublu cu ochiul stang si umpik mai jos decat cu dreptu va rog din suflet dak cineva ma poate ajuta cu un sfat ochiu drept 6/5, ochiu stang 6/60 va multumesc... Imi cer scuze cam postat raspuns in loc De intrebare sunt acelasi De mai sus sorin Dobrin