miopie

Afectiuni oculare

Postata de Dy3nutza cu 13 ani in urma.

nu se poate scapa de miopie?acum 2 zile mi-am facut controlul si mi-a iesit -0,50 la stangu si -0,25 dreptul....vreau sa stiu daca voi purta toata viata ochelari

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil ai fi avut nevoie de mult mai mult insa penttu ca parintii tai nu te-au dus cand erai mica, acum nu mai suporti decat atat. In rest ai probabil ambliopie. Miopia nu se vindeca. Iti recomand sa citesti despre viciile de refractie pe site-ul doctoritei MOnica Pop, directoarea spitalului de oftalmologie. Site-ul este monicapop.ro si o sa vezi articole despre ce ai tu, despre ambliopie etc.