miopie forte cu astigmatizm

Afectiuni oculare

Postata de carlaelena cu 12 ani in urma.

am 24 de ani si o miopie fortisima cu astigmatism ambliopie -22 sf 1,25 drept -22 sf 0,75 stang cu ochelarii ma descurc greu dar cu lentile vad mai bine ochelarii ii port de la 4 ani dar deja aveam -7 si nu se stie cauza as vrea sa stiu cat timp voi mai vedea? Mentionez ca am si laziuni pe retina

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Din pacate nimeni in lume nu va poate raspunde la aceasta intrebare. Daca miopia si leziunile nu mai progreseaza, puteti pastra vederea de acum.