Miopie ciudata?

Afectiuni oculare

Postata de Andreea1996 cu 10 ani in urma.

Am o problema mai ciudata, desi nu stiu daca e ciudata sau nu :))
De foarte mult timp am observat ca daca imi las ochii relaxati incep sa vad in ceata atat la departare cat si la apropiere, dar daca ma concentrez si ma fortez putin vad din nou clar.
Am fost acum cateva zile la un control si mi-a spus doctorul ca am miopie de 1,25 la ambii ochi.
E normal sa vad asa in ceata cand am ochii relaxati?

Raspunsuri (1)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 10 ani

Nu e normal.Va rog sa sunati la 0728012155 si sa veniti la un consult.