mia sarit ulei incins in ochi ce sa fac?

Afectiuni oculare

Postata de euvioleta cu 13 ani in urma.

buna ziua va rog mult sa ma ajutati, ieri in timp ce faceam mancare adica incingeam uleiul mia sait in ochi... ce pot sa pun sa imi treaca pt ca sa inrosit si ma jeneaza un pic ca si cum as avea ceva in ochi.. mentionez ca eu acum sunt in italia si nu am medic de familie. va multumesc astept rasp voastre.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

LA SPITALUL DE URGENTA CAT DE REPEDE!!!!!!

Dr. Georgeta Mercut

acum 13 ani

Ochiul trebuie tinut cat mai mult inchis, daca se poate pansat, si puse picaturi
cu antibiotic daca incepeti sa faceti secretii.
Daca nu, il tineti inchis pana cand nu va mai inglodeste. Daca jena este mare
sau vederea a scazut, trebuie mers la doctor.

parerea mea

acum 13 ani

Incercati picaturi uleioase cu vitamina A. Aplicate imediat dupa arsura dau rezultate bune. Daca raman cicatrice trebuie mers la medic.

celikel

acum 12 ani

mi-a sarit ulei incins in ochi. am o pata de ulei. mi-am pus tobradex picaturi dar inca nu e nici o shimbare. nu este rosu ochiul dar ma deranjeaza pata de ulei. mail [email protected] va rog spuneti-mi ce sa fac. spalaturi cu ser fiziologic?sa-mi iau zi visine?

mary

acum 11 ani

mi-a sarot lac de unghii in ochii ce sa fac?? ma cam doare ochiu si ustura putin nu stiu ce sa fac

_|_

acum 9 ani

ಠ︵ಠ凸

Stefanescu Alexandru

acum 9 ani

Sincer va spun, acesta este cel mai idiot site. Nu poti citi nimic pentru ca esti invadat de tot felul de tampenii de natura comerciala. Mai incetai frarilor cu atatea reclame.