Mi a sarit ulei uncins pe fata ,voi ramane cu cicatrice?

Afectiuni oculare

Postata de Utilizator11565799439 cu 4 ani in urma.

Am 14 ani ,ieri eram in bucatarie si voiam sa iau un snitel din tigaie pentru ca era facut.
Si din greseala mi a picat si mi a sarit ulei pe fata.
Am facut basici cu lichid pe piele (pe obraji si sub buza) si a mai sarit ulei si pe buza ff putin,basicutele de pe piele s au spart (singure)dar nu si la buza.
Iar eu voiam sa zic ieri s au spart.
Si locul arsuri e de culoare mai maroniu deschis.
Ceea ce ma intereseaza pe mine este :voi ramane cu semne sau cicatrici (am uitat sa mentionez ca in zona unde a picat ulei ma usturat decat 30 de min si nu ma ustura deloc ,si a fost o usturatura usoara),voi ramane cu semne???

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Medicul dermatolog este cel in masura sa-ti ofere un raspuns adecvat.