Mi-a sarit picatura in ochi

Afectiuni oculare

Postata de Bya93 cu 12 ani in urma.

Azi lipeam ceva de plastic si mi-a sarit foarte putina Picatura(lipici) pe cornee. M-am spalat cu apa calda si am pus kanamicina in ideea de a ma curata. Totusi vad pe cornee un punctulet ,probabil cum s-a intarit lipiciul Vad bine si nu ma jeneaza. Vreau sa stiu daca pot sa raman acasa...si sa continui cu spalatul...si eventual daca simt vreo jena sa merg la oftalmolog. Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Urgent la SPITAL!!! Nu mai amana!

Medic Epuran

acum 12 ani

Urmaţi sfatul utilizatorului Iuli şi consultaţi cât mai repede un medic oftalmolog

alvi

acum 10 ani

i-a sarit si la sotul mau un span si i-am scos putin dar tot mai are putin . dupa spusele altor patiti, daca ti-l scoti la dr. risti sa vezi dublu . daca-l lasi nu iese singur? cu picaturi , peste citeva zile. dar ce picaturi?

AndreeaValy

acum un an

Da vreau