MacuShield, produs bun pentru ochi?

Afectiuni oculare

Postata de MihaelaB_66 cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Recent am descoperit un produs nou pentru degenerescenta maculara si performanta vizuala in Romania, MacuShield. Niste prieteni din Anglia l-au recomandat si am incercat sa intru in posesia lui. Nu s-a putut comanda pe Amazon , dar dupa indelungate cautari am descoperit ca a intrat pe piata noastra recent, doar prin comenzi online sau telefonice momentan. Intrebare mea este: cum este vazut acest produs? Ei lauda calitatile unice ale mezo-zeaxantinei, spunand ca este cel de-al treilea si cel mai important carotenoid macular,alaturi de luteina si zeaxantina. (fiind responsabil pentru vederea centrala). Au pus o lista de studii lunga pe site-ul lor...dar nu stiu ce sa cred. Am cumparat produsul acum 1 luna , mai am 2 luni de tratament. Pot sa spun ca sunt intr-adevar mici schimbari in ceea ce priveste incetosarea si contrastul vizual. Merita sa continui? Este chiar buna aceasta mezo-zeaxantina?

Raspunsuri (2)

Rodica Florea

acum 10 ani

Nu cunosc detalii dar vezi si pe Facebook: https://www.facebook.com/macushield.romania/info

Florentina

acum 9 ani

Buna Mihaela

Vreau sa spun ca eu am comandat acum 2 luni pentru tatal meu produsul asta de aici : http://plantum.ro/ro/suplimente-alimentare/1063-macushield-90cps.html si dupa 2 luni a inceput sa vada mult mai bine (inainte vedea incetosat ). Recunosc ca eram cam sceptica atunci cand l-am comandat nestiind mare lucru despre el... Nu stiu sa-ti spun ce face mezo-zeaxantina asta ca nu sunt medic de specialitate...dar la el a avut efect! Apropo de medici ...am fost cu tata pe la vreo 2 si raspunsul a fost....."Batranetea"...ce vreti sa-i mai faceti la varsta asta...