Ma uit printre gene

Afectiuni oculare

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna ziua de vreo 2 ani de zile ma tot uit printre gene,vad bine si de aproape si de departe ,am fost la 2 domni doctori,ambi mi-au zis ca nu au ce sa imi faca unu dintre ei mi-a dat unguientul flumentol si niste picaturi da era mai rau vedeam cand scrisul cand mai mare cand mai mic,si celalalt a zis ca e lipsa de calciu si mi-a recomandat vitaminele osteocare cateva luni si nici o schimbare.Mi-au zis ambi ca am dioptriile foarte bune ca cele de la microscop.Nu pot sa ridic ochii mult trebuie sa ma uit in jos,ce as putea face?

Raspunsuri (1)

Dr. Florentina Chitac-Pashalidis

acum 11 ani

Va recomand sa va adresati unui medic oftalmolog pentru un consult oftalmologic complet, atat al globului ocular si al muschilor care-l mobilizeaza, cat si al pleoapelor si genelor- poate fi o afectiune progresiva musculara.
Daca doriti, ma gasiti la clinica Medlife Grivita.