ma cam dor tamplele si imi zvacnesc urechile

Afectiuni oculare

Postata de cu 13 ani in urma.

dar asta mi se intampla mai mult in fata calculatorului!!! aceste presiuni asupra urechilor si asupra tamplelor(nu sunt dureri mari sau durere in adevaratul sens al cuvantului)!!! poate fi si altceva in afara de faptul ca imi dauneaza statul in fata calculatorului?

Raspunsuri (4)

acum 13 ani

aaaaa si inca ceva aceste presiuni pot fi si din cauza ca as putea avea probleme cu ochii(eu stiu ca nu am si nu mi se pare a avea)!!! stau si cate 4 ore pe laptop... aaa am 20 de ani...daca conteaza

Criss

acum 13 ani

Daca ai un monitor CRT (cel cu tub) trece pe un refresh rate mai mare peste 60 hz recomandat 75 min.Daca tot continua inlocuieste-l cu un Lcd de cu o frecventa de raspunde 5ms sau mai mica.

Criss

acum 13 ani

Poti incerca sa-ti iei ochelari antiflex special pentru monitoare.

Utilizator21539892437

acum un an

Salut.Am si eu cateva intrebari si sper sa imi raspundeti:
1.Cat timp stati la calculator fumati?
2. Daca fumati in general, ce brand fumati? Se intampla sa fie Pall Mall?