Lentilele de contact

Afectiuni oculare

Postata de dana239 cu 12 ani in urma.

Buna ziua
As dori sa stiu de la ce varsta este indicat sa se poarte lentile de contact, de la 18 ani este prea repede? Am -2 si -1,75 si nu am alte probleme la ochi. Pot sa port lentile de contact ac***a doar 18 ani?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Nu exista o varsta anume. Conteaza igiena si structura oculara, deoerece lentilele pot provoca reactii grave.