Lentile de contact

Afectiuni oculare

Postata de Rashid cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am 16 ani si nu vad bine la distanta,mi-am stricat ochii cand eram mai mic din cauza calculatorului si nu vreau sa port ochelari. As dori sa port lentile de contact,este indicat?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Medicul oftalmolog este cel care face evaluarea si recomandarile adecvate. Impreuna veti decide solutia potrivita.

Dora_Dumitru

acum 10 ani

Indicat ar fi sa mergi la un medic oftalmolog, care, in urma unui control, sa decida daca purtarea lentilelor este o solutie potrivita pentru tine. Vorbeste cu parintii tai sa te duca la un oftalmolog bun.
Eu mi-am dus copilul in varsta de 11 ani la o doctorita specilizata pe oftalmologie pediatrica la o clinica privata din Bucuresti, West Eye. Am fost foarte multumita de dumneaei, dar si de serviciile exceptionale de acolo, asa ca recomand cu mare incredere.