lenile de contact

Afectiuni oculare

Postata de Lucica9108008 cu 15 ani in urma.

am miopie de 2 ani.am purtat ochelari de vedere un an, si acum vreau sa-mi inlocuiesc ochelarii cu lentilele de contact. ma poate sfatui cineva care poarta deja? am citit tot felul de pareri pro si contra si nu stiu ce sa cred

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

du-te si tu la un control oftalmologic si vb cu doctorul, e cel mai potrivit in astfel de situatii...ca lentilele variaza de la om la om

victor59104988

acum 15 ani

Personal port PureVision de 3 ani si ma simt excelent cu ele. Le port incontinuu 30 zile dupa care le schimb. Sunt chiar mai avantajoase decat lentilele clasice pentru care-ti trebuie solutie in fiecare seara cand le dai jos.

vlad26

acum 15 ani

Indiferent de tipul lentilelor de contact este foarte important sa respecti igiena in utilizarea lor. Cel mai bine ar fi sa-ti cumperi lentile de calitate si sa nu faci rabat de la solutia de intretinere a lor. Pe de alta parte daca iti alegi lentile cu un anumit numar de purtari, nu le utiliza mai mult timp pentru ca purtarea lor necorespunzatoare poate leza corneea.