Keratoconjunctivita uscata (xeroftalmia)

Afectiuni oculare Keratoconjunctivita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Dimineata ochii sint rosii (in special stangul -la cre am avut conjunctivita) si inflamati .
Dupa 1/2 - 1 h arata mai bine (insa nu cum ar trebui) dar daca ma uit la televizor sau lucrez la
calculator devin iar rosii si acuitatea vizuala scade,obosesc foarte repede.
Ce s-ar putea face?Am fost pe la 3 medici si rezultatele pozitive intarzie sa apara din pacate.
Nu mai stiu ce as putea sa fac ,poate are cineva o solutie ,o idee, astept orice parere

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sufar de aceasta boala de 7 ani.in fiecare an am avut 2-3 recidive.sunt foarte dureroase si de lunga durata.cam 6-7 zile nu suport lumina,iar 3-4 zille nu pot deschide ochii.cine stie un tratament care a dat bune rezultate in aceasta boala,sa-mi trimita si mie numele medicamentului.va multumesc anticipat.