Iritatie ochi

Afectiuni oculare

Postata de raluca2401 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
De ceva vreme ma mananca foarte tare ochii, am observat ca cel mai des se intampla acest lucru seara. In plus mancarime e insotita de o usora usturime/ disconfort si de inrosirea ochilor( imi apar din senin mici vase/pete rosii pe albul ochilor). Initial am crezut ca e de la praf sau cosmetice si am urmat tratament cu picaturi tobradex 4 zile/4picaturi/zi, insa la 2 zile dupa ce am oprit administrarea am acuzat aceleasi simptome.Nu stiu ce sa mai fac..

In asteptarea unui raspuns va multumesc anticitat!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic oftalmolog pentru un diagnostic cert si recomandari adecvate ( probabil este vorba de o conjunctivita insa este necesar examenul de specialitate).

Apolzan

acum 9 ani

Ok si de ce sa mergem la oftalmolog ? Numai sa ne ia banii si sa zica : incercati picaturile X si dupa ce terminati tratamentul sa veniti sa va consult iar sa vedem cum a evoluat. Asa mai bine caut eu pe internet posibile cauze si remedii si in functie de ce gasesc ma duc la farmacie si imi cumpar picaturi fara consultul SPECIALISTILOR vietii, ca habar nu au sau daca au vor numai sa te faca de bani.

Johnny

acum 8 ani

Am mai vazut oameni p***a, problema e ca exact ca tine gandesc multi. Ce vrei sa iti faca un specialist? Vraji? Sa-ti gadile ochii?