Injectii intravitreene pentru retinopatie diabetica ischemica.

Afectiuni oculare

Postata de alexxas cu 10 ani in urma.

Sunt programat pe saptamana viitoare pentru injectii intravitreene pentru retinopatie diabetica ischemica.Am citit mai mult pe internet despre aceste injectii,si am vazut de 2 substante in special.Avastin,si triamcinolon.Din ce am citit ma baga in sperieti,deoarece acest avastin pare periculos tare ,la fel ca si cealalta.Sunt si alte substante?Sa fac injectiile?

Raspunsuri (3)

alexxas

acum 10 ani

vreau sa zic sa sunt programat la Iasi,la doctorul Branisteanu.A mai facut cineva astfel de injectii?

buna

acum 10 ani

Eu, ca specialist, nu as face niciodata aceste injectuii daca as avea aceesi boala.
Medicina nu stie ce face si medicii si mai putin. In ideea ce mai bine se face ceva decat sa nu se faca nimic (corpul face totul corect) se dauneaza in 99% din cazuri iar cand ceva ajuta este meritul organismului.

Ce sa faca 2 substante toxice la corpul vitros decat rau ?

alexxas

acum 10 ani

si nici asa nu pot sa o las,inainteaza daca nu o stopez.