Imi tremura ploapa la ochiul drept

Afectiuni oculare

Postata de dreu cu 13 ani in urma.

Buna ziua!

Ma numesc Andrei si de ceva timp (cca 2 zile) a inceput sa imi tremure pleoapa la ochiul drept asa din senin. NU dureaza mai mult de 2 secunde dar se intampla de mai multe ori pe zi (5-6 ori). Care ar putea fi cauza ac***a in vedere ca folosesc Zilnic calculatorul si cum as putea sa scap de acest lucru (cum sa imi odihnesc ochiul?). astept raspunsul dumneavoastra.

va multumesc !!

Raspunsuri (2)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Aveti hipocalcemie. Mergeti la doctorul de familie sa va prescrie calciu si vitamina D.

Diana Sahleanu

acum 9 ani

Si eu patesc la fel , insa mi-am facut analizele , iar Calciul Ionic si Seric sunt in conditii normale , la fel si Vitamina D3