hipermetropie

Afectiuni oculare

Postata de madiana cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am hipermetropie cu astigmatism si ambliopie.in urma cu 10 ani am fost operata clasic la ambii ochi.M-ar interesa daca o operatie cu laser m-ar scapa de ochelari sau cel putin mi-ar imbunatatii vederea.mentionez ca am dioptrii 3 respectiv 2,si am 27 de ani.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Luminita Rosca

acum 10 ani

Buna ziua! Eu m-am operat cu Ilasik, la West Eye si interventia m-a scapat de antipaticii ochelari de vedere.Ca sa te poti opera trebuie sa ai dioptriile stabile de 1 an si in orice caz iti fac ei niste investigatii pentru a stabili daca se poate opera sau nu in cazul tau. Sper ca ti-am fost de folos, sanatate!

ioana

acum 10 ani

Buna ziua. Numele meu este ioana. Am30 de ani. Am astigmastism si hipermetropie la ambii ochi.dioptrii ochiul stang +8 ochiul drept +6, 50. Va rog sa imi spuneti ce se poate face. Va multumesc.