Glaucomul cu unghi deshis

Afectiuni oculare

Postata de Amnesia cu 14 ani in urma.

am 2 luni de cand am fost diagnosticata cu glaucom cu unghi deschis.am facut fund de ochi,campul vizual(de 2 ori) si tensiunea intraoculara.in urma acestor analize mi-sa dat ca tratament Travatan.Am inceput sa-l administrez de 4 zile.de la el am ochii rosi,un mic discomfort in gat,si vad putin in ceata(asta se intampla doar pe moment,mai putin ochii rosi).sunt reactii normale de la aceste picaturi?
as mai dori sa stiu daca mai pot folosi anticearcan si make-up? si daca influenteaza tratamentul pt cardiopatie ischemica/angina pectorala?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 14 ani

De ce nu pui toate aceste intrebari medicului care te-a tratat?!

Amnesia

acum 14 ani

inca nu am ajuns la el.in mai am urmatoarea programare.si atunci cand am fost la el sincer nu mi-am adus aminte sa-l intreb toate astea.