glaucom

Afectiuni oculare

Postata de elena610152253 cu 14 ani in urma.

buna seara,
Sunt speriata ce am citit despre glaucom, mama mea a fost disgnosticata cu aceasta boala si mi s-a spus ca o opereaza schimbandu-i cristalinul, sper ca nu ramane fara vedere. Este adevarat ca a venit intr-o stare acuta dar totusi i s-au dat sanse. Este posibil sa ramana fara vedere?
Va rog sa ma ajutati cu un sfat este propusa la operatie la d-na dr. Coviltir de la spitalul de oftalmologie, multumesc pentru raspuns.

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Daca i se va schimba cristalinul la timp nu vor fi probleme ci va vedea mult mai bine dupa aceia. Cristalinul nou va vedea la capacitatea lui maxima la 6 luni de la operatie
Este o operatie usoara si nu ar trebui sa-ti faci griji
Numai bine

Catalina15628974

acum 14 ani

d-na dr coviltir e une xceletn chirurg,desi e un pic "traznita" :) sper ca operatia a fost un succes