Dureri de cap zilnice

Afectiuni oculare

Postata de MihaScr cu 10 ani in urma.

Buna seara! Am nevoie de sfatul unui medic: am 20 de ani, si de aproximativ 1 luna am dureri de cap aproape in fiecare zi. Din cate am observat,acestea apar atunci cand ies afara, sau cand nu sunt obisnuita cu o anumita lumina. De asemenea, uneori am senzatii de ameteala sau lipsa de concentrare. In ultimele zile am un anumit disconfort si la nivelul ochilor. Mentionez ca petrec aproape 8 ore in fata laptopului zilnic. Ar putea fi o problema la ochi? Sau care ar putea fi cauza? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa consultati medicul oftalmolog pentru excluderea unei afectiuni din aceasta sfera.

SORIN_IVANOVICI_76

acum 10 ani

Buna! Ar putea fi o problema oftalmologica, mai ales daca durerile incep la schimbarea de lumina. Nu sunt medic, dar am avut o problema asemanatoare. La munca stateam 8 ore la calculator si acasa o luam de la capat, iar la un moment dat am ajuns in situatia ta, de a nu-mi mai trece durerile de cap. M-am dus la oftalmolog si mi-a confirmat ca problema era de la ochi. Daca esti din Bucuresti iti recomand sa mergi la WestEye (e in zona Vitan). Eu am ajuns la ei la recomandarea unui prieten si am fost foarte multumit atat de doctorita cat si de spital.