Dureri de cap si intepaturi

Afectiuni oculare

Postata de Roxana CA cu 13 ani in urma.

Buna . In urma cu doua zile am fost diagnosticata cu un usor strabism la ochiul stang(am probleme cu ochii de mica si am mai purtat ochelari de vedere in trecut) si as vrea sa stiu daca din aceasta cauza am durerile si intepaturile(si furnicaturi) prin cap.Nu stiu ce simptome poate da acest strabism si nu ma simt deloc bine...acum mi s-a dat sa port si ochelari de vedere si un tratament cu vitamine pt ochi si picaturi Alcon Ciloxan timp de 10 zile fiecare(pe rand).am fost la mai multi medici dar fiecare imi spuneau un diagnostic diferit(deoarece am si anemie din cauza alimentatiei),ba ca aceste simptome pot fi pe sistem nervos,si acum ca din cauza ochilor.as vrea ca cineva sa-mi poata spune ceva mai concret.multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Strabismul nu are aboslut nici o legatura cu intepaturile, furnicaturile etc. Pentru acestea va recomand sa mergeti la un psiholog. NU PUNETI NIMIC IN OCHI! Nu va ajuta cu absolut nimic ba mai rau, faceti rezistenta si cand veti avea nevoie de clioxan nu va mai functiona. Nu stiu cine v-a putut recomanda asa ceva in ochi! Sper ca nu un oftalmolog! Strabismul se corecteaza cu ochelari (atentie sa fie ochelari potriviti, altfel va poate durea capul de la ei - mergeti la un medic oftalmolog din policlinica, NU la vreun cabinet sau mai rau, optica medicala!!) fie cu operatie, dar nu cred ca este cazul.

ioan

acum 12 ani

BUNA EU DE O VREME AM DURERI DE FUNDUL OCHIULUI,MI-AM FACUT TREI EXAMENE LA OFTAMOLOGIE SI MIA ZIS CA AM BOALA OCHIULUI LENESE MAI SLAB CEL STANG,DIN CAUZA ACESTOR DURERI AM SI CATEODAT AMETELI,TENSIUNEA E UN PIC MARE DAR IAU PASTILE DE L A UN TIMP AM SI IMPUSATURI IN CAP ,AM FOST SI LA NEURO SI NU MI-AU GASIT NIMIC .IMI SPUNETI VA ROG CE AM......