durere oculara

Afectiuni oculare

Postata de T.I.M. cu 12 ani in urma.

Buna ziua, Sunt Madalina si am 23 ani si de aproximativ un an am probleme din ce in ce mai des cu ochiul drept. Simptomele sunt: ochi usor umflat, durere permanenta, sensibilitate crescuta, senzatia permanenta de nisip in ochi in specila sub pleoapa superioara, chiar si noaptea la culcare, usoara tulburare de vedere implicit oboseala la efort sustinut (citit, vizionare tv, etc). Am fost diagnosticata cu nevrita optica si mi s-a prescris un tratament: allanerv si nevanac. Sunt la tratament de o saptamana insa simptomele sunt la fel de intense; mai mult la administrarea picaturilor senzatia de corp strain in ochi este mai mare.
Astept raspunsul dumneavoastra!
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului