Durere de ochi

Afectiuni oculare

Postata de Floricica5 cu 13 ani in urma.

Sunt in timpul unei sesiuni care nu se mai termina si de aproximativ 4-5 zile am o durere destul de puternica in coltul intern al ochiului stang. Durerea este intr-o zona destul de restransa, ochiul este putin rosu in acel loc. Initial am crezut ca de la efortul prelungit si am folosit Visine Tired Eyes, dar mai nou ma doare de cum ma trezesc, iar durerea se accentueaza atunci cand clipesc. Nu imi amintesc sa imi fi intrat ceva in ochi si nu am alte probleme de vedere. Nu pot ajunge la un control pana peste 2 saptamani. Ce ar putea fi si ce as putea sa fac pana atunci?

Raspunsuri (3)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Tratament cu Flumetol 1 picatura de 4 ori pe zi 5 zile

loredana_dana

acum 13 ani

iti dau o adresa intra si cere ajutor , si apoi vei fi fericit ca mai intalnit http://sanatate.findtalk.net

bafta!!!!

Oana

acum 13 ani

si eu am aceeasi problema....sunt in sesiune si de doua zile ma doare in coltul intern al ochiului stang...durerea este permanenta si se accentueaza atunci cand clipesc.Ba ma mult, mi s-a umflat si pleoapa putin.