durere de ochi dupa folosirea prezervativului

Afectiuni oculare

Postata de de1 cu 15 ani in urma.

Buna... Am o problema:
De fiecare data cand fac sex cu prezervativ ma dor ochii aprox 1-2 zile dupa. As descrie durerea mai mult ca o stare de discomfort... la fel cum ai avea un ventilator care ti-ar sufla in ochi in continu. Se intampla cu orice fel de prezervativ fie ca termin sau nu. Ce pot sa fac ? sau macar la ce doctor sa ma duc ? dermatolog, oftalmolog, urolog ?
Multumesc.

Raspunsuri (3)

Florian Alex

acum 15 ani

Pui maina la ochi dupa ce atingi prezervativul...? Sa nu fie vreo alergie la ceva din compozitia prezervativului sau a lubrefiantului din prezervativ. Pe de alta parte, cred ca ar putea fi si o fixatie legata de prezervativ. Tu sa ai pur si simplu o conjunctivita sau alta infectie oculara si sa crezi ca prezervativul ar fi de vina. Mergi la un oftalmolog si vezi daca ai ceva la ochi.

sindy

acum 11 ani

eu zic ca la un psihiatru...........

alex

acum 10 ani

am exact aceeasi problema