doresc un sfat

Afectiuni oculare

Postata de Ciobanu128535 cu 12 ani in urma.

Acum 2 luni am avut o operatie de vitrectomie datorita unui accident care a provocat o hemoragie in vitros. Acum au aparut niste dureri gen ochi uscat. Un medic mi-a recomandat tratament cu PRANOFLOG picaturi.
Intrebare: acest medicament nu este contraindicat pt foste hemoragii in vitros?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

urmati tramentul indicat de medicul oftalmolog.
conform prospectului:
Indicatii:
Tratamentul afectiunilor inflamatorii ale segmentului anterior al ochiului. Exemple: conjunctivita neinfectioasa, blefarita, cheratita, sclerita, uveita anterioara (irita, iridocilita, ciclita) sau inflamatii postoperatorii. Antiinflamator nesteroidian care combina cea mai buna tolerabilitate cu eficacitatea in controlul dureri si sigurantamaxima.