Disconfort ochi

Afectiuni oculare

Postata de Rorschach cu 13 ani in urma.

De ieri si un disconfort la ochi, prind zona glandelor lacrimale. Ieri seara, jumatatea ochiului stang, cea din partea zona glandelor lacrimale s-a inrosit (nu foarte mult, nu se poate ca e de culoarea sangelui, dar tot se vede o inrosire). Mi-am spalat ochiul si am pus si niste picaturi pentru asa ceva, nu au rezolvat multe. Astazi dimineata m-am trezit cu acelasi disconfort si cu roseata. Aveti vreun sfat? Ca de maine incep scoala si nu prea mai am timp de doctor.

Raspunsuri (2)

ina 81

acum 13 ani

incearca sa-ti puna lapte in ochi o mamica care alapteaza si-ti va trece dak este un simplu curent pa.

maria

acum 13 ani

Sucul de morcov proaspat, aplicat cu o compresa sterila si lasat 10-15 minute face minuni prin vitamina A care o contine.