desprindere de retine

Afectiuni oculare

Postata de nickhanna cu 13 ani in urma.

desprindere de retina
Daca in urma unui accident (o lovitura puternica cu o bara metalica in arcada), ochiul este inundat de sange , asa reiese din ecografie ,ca ochiul este plin cu sange, este posibil sa fie o desprindere de retina, ce se poate face?
Au trecut 30 ore de la producerea accidentului

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Daca doriti ca persoana respectiva SA MAI VADA, mergeti DE URGENTA CU EA LA o CAMERA DE GARDE DE OFTALMOLOGIE!! Este o urgenta medico-chirurgicala si 30 de ore este deja MULT! DE URGENTA LA SPITAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mabs

acum 11 ani

eu mias dori sa fsc sex

traian basescu

acum 11 ani

sexul este cel mai bun remediu