despre ochelari cu heliomat

Afectiuni oculare

Postata de cristinaviasu cu 9 ani in urma.

Buna ziua am cumparat si eu o pereche de ochelari de vedere pt distanta cu heliomat, as dori sa stiu si eu dc cu ochiul liber vad mult mai bine decat cu ochelari.Cand ii folosesc vad putin neclara imaginea obiectului respectiv. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 9 ani

Ochelarii sunt cumparati in urma unui consult oftalmologic ? Respecta dioptriile din reteta respectiva ? Daca raspunsul este DA , atunci nu ar trebui sa fie probleme.

cristinaviasu

acum 9 ani

Da sunt cumparati in urma unui control oftalmologic.Am inteles ca cel mai bine este sa achizitionezi ochelari fara heliomat, este adevarat? Cum poate influenta acest heliomat ochiul?