dereglari in vitros

Afectiuni oculare

Postata de tica22 cu 11 ani in urma.

Buna Ziua am si eu nelamurire la ochiul stang imi apar ca niste firicele negre si o panza de paianjen in campul vizual dar nu tot timpul. am fost la doctor si mia spus k totul este in regula k nu am de e sa imi fac griji. Eu unde lucrez este zgomot foarte tare , praf si mult curent. eu sufer de astm bronsic de la varsta de 10 ani

Raspunsuri (1)

Dragos

acum 10 ani

Se numesc miodezopsii si se inmultesc odata cu inaintarea in varsta.
Daca aceste se inmultesc brusc este recomandat sa consultati de urgenta un medic de specialitate.
In prezent acestea pot fi "maruntite" prin operatie cu laser sau eleminate prin operatia ochiului (vitrosul se inlocuieste cu un gel sintetic).