De ce vederea mea devine clara de abia dupa aproximativ o ora?

Afectiuni oculare

Postata de MembruMobileApp1518468075 cu 6 ani in urma.

Port lentile de contact de o luna și atunci când aplic lentilele de abia dupa o ora maxim doua vederea mea devine clara. În acea ora am o vedere destul de acceptabila, dar nu văd sa citesc, insa după aproximativ o ora totul devine foarte clar

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Inflamatiile-ochilor/folosirea-incorecta-a-lentilelor-de-contact-si-infectiile-oculare_14037