De ce nu vad nimic ?

Afectiuni oculare

Postata de Ecaterina1066507 cu 11 ani in urma.

In data de 18 iunie 2012 am fost supusa unei interventii de indepartare a membranei epiretiniene, de introducere simultana a cristalinului artificial si de indepartare a aderentelor dintre vitros si suprafata interna a retinei la nivel macular, dupa care s-a injectat in ochi o bula de gaz inert la sfarsitul interventiei pentru a obtine o cicatrizare a pseudo gaurii maculare. Este normal ca in data de 21 iunie a. c. sa nu disting decat contururi vagi cu ochiul operat?
Multumesc,
O zi buna

Raspunsuri (3)

sorin

acum 11 ani

Ati inceput sa vedeti ceva ? am si eu o problema cu o membrana epiretiniana si vreau stiu unde va-ti opera? Este o operatie complicata?

sorin

acum 11 ani

Vedeti acum?Am o problema asemanatoarea trb sa ma operez de membrana epiretiniana si vreau sa stiu undeva`ti operat dvs. este o operatie complicata ?

Ecaterina1066507

acum 11 ani

M-am operat la Spitalul Militar, la dr. Monica ARMEGIOIU care este specialista in operatii retiniene. Acum vad dar nu disting inca detalii. In data de 01 august merg la control si voi intreba daca este normal? Am inteles ca dupa o astfel de operatie vindacarea completa este dupa 6 luni.