cum port ochelarii

Afectiuni oculare

Postata de membru216396 cu 11 ani in urma.

cum port ochelarii cu dioptrii de -1 si -1 zilnic

Raspunsuri (2)

?

acum 11 ani

... pe nas?

Andreea

acum 11 ani

presupunand ca intrebarea ta se referea la perioada, raspunsul este permanent.

daca nu vrei sa-ti faci mai mult rau decat bine, iti recomand sa iti cumperi unii cu lentile Crizal UV care au un factor de protectie ESPF 25, cel mai mare de pe piata.

Lentilele Crizal UV, protejeaza ochiul atat de razele care vin din fata cat si de cele care vin din spate si se reflecta pe suprafata interioara a lentilei direct in ochi.
Lentilele anti-reflex obisnuite protejeaza ochiul in proportie de 95% pana la 100% impotriva razelor UV care vin din fata. Razele care vin din spate nu sunt luate in considerare, desi acestea reprezinta intre 10 si 50% din expunerea totala.