corectia miopiei prin operatia cu laser

Afectiuni oculare

Postata de mihai-adrian cu 10 ani in urma.

Sunt pe punctul de a ma programa la o operatie cu laser de corectie a miopiei la ambii ochi. La controlul initial medicul ce urmeaza sa faca operatia mi-a stabilit -1.50, respectiv -1.75 si a zis ca se poate corecta fara probleme, cu nici un fel de urmari sau contraindicatii.
Mentionez ca in cateva luni voi efectua un control medical amanuntit la Institutul de Medicina Aeronautica si Spatiala, iar rugamintea mea mare este daca aveti cunostinta de parerea medicului specialist oftalmolog, cand va efectua investigatia, cu privire la interventia suferita (operatia cu laser). Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 10 ani

Nu cred ca va fi o problema dupa laser la verificarile ulterioare.Trebuie sa luati in consideratie faptul ca vindecarea corneei dureaza 6 luni cu toate ca veti vedea foarte bine fara ochelari la distanta.

khrysss

acum 10 ani

Salut! Scuze ca te intreb asta, dar poti sa imi spui cat te costa? la ce suma ai ajuns in urma operatiei?
Si o intrebare pentru Domnul Doctor. Dupa operatie este riscul sa imi revina miopia?
O seara buna! Sanatate!

mihai-adrian

acum 10 ani

Consultatia a fost 360 RON, daca bine tin minte si dureaza cam o ora. Operatia in sine e 5000 RON la ambii ochi, dureaza cam 30 minute. 3 zile privare de lumina si in decurs de o luna tratament. Pentru un ochi e 3000 RON. Serviciile ireprosabile si aparate de ultima generatie.