conjunctivita

Afectiuni oculare

Postata de ionel105 cu 15 ani in urma.

Baiatul meu are conjunctivita de vreo doua saptamani, l-am tratat, dar tot nu i-a trecut. Poate sa-mi spuna cineva daca are legatura cu alergia (are Ige putin peste limita si ia singulair) si daca da, cu ce sa-i tratez ochii?

Raspunsuri (3)

Emilia82102011

acum 15 ani

Eu sunt alergica si i-au si io singulair dar cand exista polen mult in aer,trebuie sa imi pun niste picuri speciali in ochi.Ca daca nu mi se fac ochii rosi si incep sa imi lacrimeze.Dute la medic ca sigur iti va reteta ceva.BAFTA

Dorina6899908

acum 15 ani

ochii nu se trateaza dupa ceea ce zic altii,numai medicul este competent.

simona312112347

acum 15 ani

Ori tratamentul a fost incomplet, ori nu a fost corect. Mergi la un alt medic sau mergi din nou la consult pentru alt tratment la oftalmologul care i-a dat primul tratament. Nu lasa problema asa, sa nu devina cronica.