Conjunctivita

Afectiuni oculare Inflamatie oculara postoperatorie

Postata de hapciustyle cu 13 ani in urma.

Refac tratamentul cu Trobadex pentru a 3a oara.
Cum a inceput: Am facut 2 sapt de picaturi cu unguent de seara + 2 saptamani pauza. Vizita din nou la specialist si reinceperea tratamentului in aceleasi conditii - am mentionat ca am fost foarte riguros si ferm cu tratamamentul la fiecare 3h.

Acum refac tratamentul pentru a 3a oara, fara a mai consulta doctorul de specialitate.

Mentionez ca la controale mi s-a citit dioptria si m-a pus la un aparat, microscopic, pentru a vedea infectia. Alte investigatii nu mi s-au facut.

Ce sa fac in continuare.. ?

Multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Nu mai puneti nimic in ochi 1 luna si apoi faceti analize de secretie. Astfel veti vedea CE FEL de conjunctivita este si deci cum trebuie tratata. Am vazut ca doctorita Monica Pop de la Oftalmologie are mai nou un blog, un site pe care raspunde intrebarilor. Poate dansa va spune mai multe. Adresa e http://monicapop.ro

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

alexandra

acum 10 ani

buna.sunt alexandra si am o problema cu ochii .mi sau inrosit si mam iritat cel mai tare find dupa partea stanga e umflat si ma doare foarte tare mai ales cand dorm si nu pot suporta lumina . ce unguent imi puteti recomanda?